Jednym z najważniejszych parametrów w filtracji przemysłowej jest jej skuteczność. Wszystkim nam zależy na emitowaniu do środowiska jak najmniejszej ilości zanieczyszczeń. Dzięki skutecznej filtracji możemy cieszyć się czystym powietrzem co ma wielki wpływ na nasze zdrowie. Dbając o środowisko naturalne przez skuteczną filtrację zanieczyszczeń pozostawiamy Ziemię zdrową dla przyszłych pokoleń. Firma Worki-24 od kilkunastu lat dostarcza swoim klientom sprawdzone rozwiązania filtracyjne dbając przede wszystkim o skuteczność filtracji.

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń poprzez filtrację

skuteczność filtracji przemysłowejSkuteczność filtracji zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj filtra, jego wielkość, jakość materiałów oraz sposób jego stosowania. Filtracja jest skuteczna w usuwaniu zanieczyszczeń, które są wystarczająco duże, aby zatrzymać się na filtrze. W zależności od zastosowanego filtra, skuteczność może się różnić. Na przykład filtr węglowy jest skuteczny w usuwaniu zapachu i zanieczyszczeń organicznych, ale nie jest tak skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń chemicznych.

Podział filtrów ze względu na skuteczność filtracji

Filtry można podzielić ze względu na skuteczność filtracji. Są to między innymi:

  1. Filtry wstępne – o najniższej skuteczności filtracji (klasy G1-G4) stosowane jako prefiltry dla filtrów klas wyższych
  2. Filtry medium – klasy M5 i M6 stosowane do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach i procesach produkcyjnych oraz jako prefiltry dla filtrów o wyższej skuteczności
  3. Filtry dokładne – klasy F7-F9 – stosowane jako filtry w biurach, szpitalach i zakładach przetwórczy oraz jako filtry przygotowawcze pod filtry EPA, HEPA i ULPA
  4. Filtry EPA – efektywny filtr powietrza (klasy E10-E12)
  5. Filtry HEPA – wysoko skuteczny filtr powietrza (klasy H13 i H14)
  6. Filtry ULPA – filtr powietrza o bardzo niskiej penetracji (klasy U15-U17)

worki przemysłowe filtracyjne skuteczność

Oprócz powyższych filtrów sklasyfikowanych na podstawie skuteczności filtracji warto również wspomnieć o skuteczności filtracji w układach odpylania.

Filtry w układach odpylania

Układy odpylania filtrów workowych to również filtry o wysokiej skuteczności filtracji przeznaczone do oczyszczania powietrza z pyłów i gazów w produkcji przemysłowej.

Skuteczność filtracji filtra workowego zależy przede wszystkim od wielkości danej jednostki filtracyjnej, dostępnej powierzchni filtracyjnej, szczelności instalacji oraz rodzaju zastosowanego materiału filtracyjnego.

Na skuteczność filtracji przekłada się oprócz odpowiedniego materiału filtracyjnego również gramatura. W sporym uproszczeniu przyjmuje się, ze im wyższa gramatura materiału filtracyjnego tym także wyższa skuteczność filtracji.

Zapraszamy Państwa do naszej bazy wiedzy oraz kontaktu z naszym wykwalifikowanym zespołem, który chętnie pomoże i doradzi jak zwiększyć skuteczność filtracji w Państwa urządzeniu.

Zobacz również: worek na trociny, obejma metalowa, worki gzmr, worki nederman superbag, worki do schuko ecovar, wkłady filtracyjne do zamiatarek dulevo