Kompleksowy serwis urządzeń filtracyjnych

W naszej ofercie posiadamy nie tylko szeroką gamę worków filtracyjnych oraz wielu innych elementów wykorzystywanych w dziedzinie filtracji. Naszym klientom oferujemy również serwis urządzeń filtracyjnych oraz wymianę worków wraz z ich utylizacją. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować kompleksową usługę, która pozwoli na znaczne zwiększenie wydajności pracy urządzania oraz pozwoli na diagnozę ewentualnych usterek występujących w jednostce filtracyjnej.

Autoryzowany serwis worków filtracyjnych

Na terenie kraju posiadamy autoryzowane punkty serwisowe, dzięki którym skracamy czas dojazdu do klientów oraz redukujemy koszty z tym związane. Naszymi partnerami są firmy z dużą wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie filtracji, co przekłada się na sprawną wymianę. Serwis oraz montaż worków filtracyjnych realizujemy w przerwach produkcyjnych. również w dniu wolne od pracy.

Wycena wymiany worków i serwisu urządzenia

W celu uzyskania indywidualnej wyceny wymiany worków filtracyjnych, ich zakupu, kompleksowej usługi serwisowej oraz określenia zakresu wymaganych działań serwisowych zachęcamy do kontaktu z nami. Po przesłaniu zapytania ofertowego otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z pytaniami, które pozwolą dookreślić, jakie elementy podlegać będę serwisowi i wymianie. Zamów wycenę

Koszt wymiany worków filtracyjnych

Do każdej wyceny zarówno wymiany worków filtracyjnych, jak i działań serwisowych podchodzimy indywidualnie. Wycena oraz przedstawienie zakresu prac, jakie zalecane są w przypadku serwisu wskazanej jednostki filtracyjnej są zawsze darmowe. Przed rozpoczęciem realizacji zlecenia, nasi Klienci otrzymują kosztorys planowych prac wraz z szacowanym czasem ich trwania.

Przebieg wymiany worków filtracyjnych

  • Wycena wraz z przedstawienie kosztorysu planowanych prac
  • Ustalenie terminu montażu i serwisu urządzenia
  • Test proszkiem UV wykrywający nieszczelności filtra
  • Montaż nowych worków filtracyjnych
  • Test proszkiem UV po wymianie i uszczelnieniu urządzenia
  • Odbiór i utylizacja zużytych worków filtracyjnych
  • Przesłanie raportu po testach i pracach serwisowych
filtr przed i po serwisie

Testy szczelności – dlaczego warto kontrolować stan filtra?

W trakcie wizyty serwisowej oceniany jest przede wszystkim stan zużycia worków filtracyjnych. Nieszczelności w odpylni lub uszkodzenia mechaniczne elementów filtrujących sprawdzone są za pomocą testu proszkiem UV, który pod wpływem światła ultrafioletowego wskazuje uszkodzone miejsca. Wykryte nieszczelności urządzenia są najczęściej niwelowane przez uszczelnienie takich miejsc jak klapy czy włazy serwisowe co poprawia przebieg całego procesu filtracji

W przypadku realizowania kompleksowej usługi wymiany i serwisu filtra test szczelności przeprowadzany jest zarówno przed jak i po założeniu nowego zestawu worków filtracyjnych. Pozwala to na dokładne zmierzenie wzrostu wydajności urządzania, jaki uzyskiwany jest dzięki wymianie.

Po naszej wizycie każdorazowo przesyłamy szczegółowy raport zawierający obszerny opis oraz wyniki wszystkich przeprowadzonych testów. Do pliku dołączana jest także dokumentacja zdjęciowa.

Kompleksowa obsługa instalacji filtracyjnych

Dla naszych klientów dostarczamy również membrany przeciwwybuchowe, dzięki którym możliwe jest znaczne ograniczenie strat w przypadku wybuchu lub pożaru jednostki. Membrany te posiadają wszelkie atesty, oraz certyfikaty potwierdzające ich skuteczność.

serwis i wymiana worków filtracyjnych

Podczas wizyty serwisowej chętnie doradzimy także oraz sprawdzimy sprawność działania systemów rur odpylających. Ich stan oraz odpowiednie dopasowanie odgrywa często kluczową rolę dla zwiększenia wydajności oraz uszczelnienia instalacji filtracyjnej. Wymiana węży odpylających może stanowić także element przeprowadzonych przez nas prac serwisowych.