Worki filtracyjne z atestem i certyfikatem jakości

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów firma worki-24.pl dba o to, aby wszystkie używane przez nas materiały filtracyjne charakteryzowały się jak najwyższą jakością. W tym celu zawsze weryfikujemy czy materiały spełniają ściśle określone normy i tego samego wymagamy od naszych dostawców. Certyfikat FDA oraz atest PZH, który posiadają nasze materiały filtracyjne są gwarancją bezpiecznego kontaktu z żywnością.

Właściwości materiałów filtracyjnych

Wszystkie materiały filtracyjne posiadają swoje karty katalogowe, które szczegółowo opisują ich właściwości. Do elementów charakterystyki części wykorzystywanych przez nas materiałów zaliczyć można:

  • Gramatura – badana zgodnie z normą ISO29073-1:1999

  • Grubość – badana zgodnie z normą ISO 9073-2:1999

  • Wytrzymałość na rozciąganie – zgodnie z normą ISO 29073-3:1999

  • Wydłużenie – zgodnie z normą ISO 29073-3:1999

  • Przepuszczalność czystego powietrza (200 Pa) – zgodnie z normą ISO 9073-15:2008

  • Maksymalna dopuszczalna temperatura pracy – metoda kontroli A 30090

Część stosowanych przy produkcji worków filtracyjnych włóknin przebadana jest również na podstawie niemieckich norm DIN, będących odpowiednikiem norm ISO.

Worki filtracyjne z certyfikatem ATEX

Materiały filtracyjne, w tym między innymi włókniny poliestrowe, wykorzystywane przez firmę worki-24.pl przystosowane są do stosowania w przemyśle drzewnym. Z uwagi na charakterystykę produkcji większość instalacji pracujących przy obróbce drewna musi spełniać wymagania dyrektywy ATEX 2014/34/UE (od fr. Atmosphères Explosibles) definiującej zasadnicze wymagania dotyczące produktów przeznaczonych do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

certyfikaty worki filtracyjne
atesty worki filtracyjne

Najważniejszym z tych wymagań jest oznaczenie odporności elektrycznej materiału definiowane przez normy 54345-1:1992 oraz 54345-5:1985 w systemie DIN. Dzięki antystatycznym włóknom inox, w które wyposażone są stosowane przez nas materiały, worki i kieszenie filtracyjne mogą z powodzeniem pracować w strefach oznaczonych symbolem Ex. Próbki materiałów zostały przebadane przez renomowaną niemiecką firmę certyfikującą Dekra i uzyskały jej pozytywną opinię.

Worki filtracyjne do kontaktu z żywnością – certyfikat FDA

Wykorzystywane przez nas materiały poliestrowe zostały również przebadane pod kątem możliwości pracy w przemyśle spożywczym, co potwierdza uzyskany atest FDA. Przeprowadzane przez wykwalifikowaną jednostkę badania zakończyły się wydaniem pozytywnej opinii badawczej. Materiały były testowane pod kątem dwóch norm:

  • FDA 21 CFR 177.2420 – Net Chloroform-Soluble Extractives

  • FDA 21 CFR 177.2420 – Total Nonvolatile Extractives

Materiały filtracyjne zostały zaopiniowane pozytywnie zgodnie z wytycznymi amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration – FDA) cieszącej się dużym uznaniem oraz renomą w tej dziedzinie. Atest FDA jest więc gwarancją bezpiecznego wykorzystania worków w wielu procesach filtracji wykorzystywanych w branży spożywczej.

Inne stosowane przez nas materiały, do których zaliczyć można między innymi siatki nylonowe z powodzeniem przeszły testy warunkujące dopuszczalność ich zastosowania w przemyśle spożywczym zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 10/2011 Wspólnoty Europejskiej „Rozporządzenie w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością”. Materiały te spełniają również wymagania FDA zgodnie z normą 177.1500. Wykorzystywane przez nas włókniny oraz inne materiały filtracyjne posiadają także atest PZH.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania oraz postarają się dobrać worki filtracyjne spełniające określone normy. Na życzenie klientów po zakupie dostarczamy pełną dokumentację w tym również atest PZH czy certyfikat FDA oraz świadectwo jakości potwierdzające wszelkie parametry techniczne wyprodukowanych worków filtracyjnych.