Worki filtracyjne z akrylu poliakrylonitryl

Poliakrylonitryl jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów do produkcji worków filtracyjnych. Worki filtracyjne z poliakrylonitrylu są stosowane wszędzie tam, gdzie istotne jest ograniczenie kosztów eksploatacyjnych przy jednoczesnym uodpornieniu worków filtracyjnych na działanie podwyższonej temperatury i agresywnych warunków chemicznych.

Akrylowe worki filtracyjne – właściwości

worki filtracyjne z akrylu pan

Jednym z najczęstszych rozwiązań stosowanych w workach filtracyjnych z PAN jest zastosowanie impregnacji wodo-olejoodpornej. Zapewnia ona dodatkową ochronę powierzchni filtracyjnej przed podwyższoną wilgotnością, która ma niekorzystny wpływ na medium filtracyjne i z czasem może powodować zalepianie się worków co z kolei zmniejsza wydajność filtracji. Dzięki zastosowaniu impregnacji wodo-olejoodpornej proces regeneracji worka jest dużo bardziej efektywny co pozwala na wydłużenie żywotności worka.

Membrana teflonowa w workach filtracyjnych z akrylu ma bardzo podobne działanie do impregnacji wodo-olejoodpornej. Poza uodpornieniem worków filtracyjnych na wilgoć membrana PTFE dodatkowo wzmacnia odporność chemiczną materiału. Dzięki śliskiej powierzchni worki filtracyjne jeszcze łatwiej poddają się procesowi regeneracji sprężonym powietrzem.

worki filtracyjne z pan

Worki filtracyjne akrylowe z akrylu PAN mogą pracować w stałej temperaturze 120-130°C oraz w temperaturze skokowej do 140°C. Worki filtracyjne wykonane z poliakrylonitrylu są również odporne na hydrolizę.

Worki filtracyjne z poliakrylonitrylu dzięki zastosowaniu specjalnych obróbek materiału mogą uzyskać dodatkowe właściwości. W naszej ofercie znajdą Państwo worki filtracyjne z akrylu w następujących wykończeniach:

  • Impregnacja wodo-olejoodporna

  • Membrana teflonowa (PTFE)

  • Antyelektrostatyczne

Wszystkie stosowane przez nas włókniny akrylowe są termicznie utrwalane oraz kalandrowane.

worki filtracyjne do odciągów z akrylu

Akrylowe worki filtracyjne mogą zostać również wyposażone we włókna antystatyczne, które stosuje się w procesach w których istnieje zagrożenie wybuchem (strefy Ex).

Worki filtracyjne poliakrylonitryl – zastosowanie

Dzięki stosunkowo niskiej cenie oraz wysokiej jakości materiału worki filtracyjne z poliakrylonitrylu stosowane są w takich gałęziach przemysłu jak:

  • przemysł cementowy,

  • metalurgiczny,

  • mas bitumicznych,

  • gipsowym,

  • ciepłowniczym

  • chemicznym,

  • nawozów sztucznych

i wielu innych.

Z włókniny PAN głownie wykonuje się kieszenie filtracyjne LUHR, ale również worki filtracyjne, rękawy oraz kieszenie.

Worki filtrujące z akrylu do odciągów

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą worków, kieszeni i rękawów filtracyjnych z akrylu oraz zachęcamy do przesłania zapytania za pomocą formularza kontaktowego.