Kiedy wymienić worki filtracyjne

Worki filtracyjne to jeden z kluczowych elementów systemu filtracyjnego. Stosuje się je w procesie odpylania i oczyszczania powietrza. Worki wykonane z materiałów o odpowiednich właściwościach są bardzo skuteczne w procesie wychwytywania pyłów i trocin. Kiedy wymienić worki filtracyjne? To często zadawane pytanie przez właścicieli zakładów stolarskich czy meblarskich.

Jak często należy wymieniać worki filtracyjne?

Pyły i trociny gromadzące się w workach filtracyjnych wymienia się systematycznie, w celu uniknięcia niepożądanych efektów. Regularne wymiany powinny występować cyklicznie według zalecenia producenta w zależności od rodzaju zanieczyszczeń, które są filtrowane oraz obciążenia, któremu poddawany jest filtr. Wymiana jest konieczna w momencie, gdy worki ulegną zapchaniu lub pojawią się inne niepożądane efekty tj. przecięcia czy dziury. Warto zauważyć, że negatywnym skutkiem zbyt rzadkiej wymiany worków filtracyjnych może być nawet pożar. Zabity filtr oraz zużyte worki nie odprowadzają wygenerowanych ładunków antystatycznych. Dodatkowym problemem jest spadek wydajności przez nadmierne nagromadzenie pyłów w strukturze worków filtracyjnych. 

Antystatyczne worki filtracyjne z poliestru

Oferowane przez nas worki filtracyjne mają właściwości antystatyczne. Potwierdza to atest Dekra. Wykonuje się je z włóknin wykańczanymi specjalnymi włóknami stalowo-węglowymi pomagające odprowadzanie ładunków elektrostatycznych. Antystatyczne worki wykorzystuje się w strefach zagrożonych wybuchem. Pozwala ono na znaczne obniżenie ryzyka wybuchu oraz pożaru. 

W Naszej ofercie znajdą państwo antystatyczne worki filtracyjne z poliestru z atestem Dekra

Zalety stosowania worków filtracyjnych

Na dodatek stosowanie worków filtracyjnych ma wiele zalet i zapewniają ochronę przed różnego pyłami, zanieczyszczenia i szkodliwymi substancjami powstającymi podczas produkcji. Zapewniają one przede wszystkim lepszą jakość powietrza oraz ochronę środowiska.

Poniżej przedstawiamy skutki braku wymiany worków filtracyjnych.

Kiedy wymienić worki filtracyjne Kiedy wymienić worki filtracyjne