Worki poliestrowe
Poliestrowy filc igłowany jest materiałem szeroko rozpowszechnionym w procesach filtracji przemysłowej. Worki filtracyjne z poliestru są uważane za jedne z najbardziej skutecznych.
Tkaniny i włókniny poliestrowe są niehigroskopijne – nie chłoną wody. Materiał PES jest również sprężysty i odporny na gniecenie. Poliester to jedno z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych wykorzystywanych przy produkcji włókien filtracyjnych.
Poliester PES materiał zastosowanie
Szerokie właściwości oraz mnogość obróbek sprawia, że poliester materiał PES znajduje zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak:
- przemysł zbożowy, młynarski,
- przemysł drzewny, meblarski, papierniczym,
- przemysł odlewniczy, metalurgiczny, aluminiowy, stalowy,
- przemysł cementowy, wapienniczy,
- przemysł węglowy, wydobywczy,
- przemysł chemiczny, nawozy sztuczne, wypełniacze,
i wielu innych np. przemysł farmaceutyczny, spożywczy, tekstylnym, związany z utylizacją odpadów.
Materiał PES w produkcji worków filtracyjnych
Dzięki szerokiej dostępności i niskiej cenie, a także dobrej odporności termicznej i wysokiej jakości filtracji, poliester PES jest wykorzystywany w bardzo wielu procesach filtracyjnych.
Włókniny poliestrowe, w nazewnictwie branżowym określone symbolem PES są odporne na temperatury rzędu nawet 150°C (skokowa do 160°C).
Producent worków filtracyjnych firma worki-24.pl posiada w swojej ofercie szeroki wybór materiałów poliestrowych różniących się między innymi gramaturą (od 300 do 550 g/m2) oraz obróbką.
Worki filtracyjne z PES poliester – właściwości
Dostępne obróbki przy materiale typu poliester:
Poliester wodo-olejoodporny
Poliester antyelektrostatyczny
Poliester iskroodporny
Poliester pokryty membraną teflonową PTFE
Poliestrowe worki filtracyjne z impregnacją wodoolejoodporną mogą pracować w warunkach podwyższonej wilgotności (np. gdy filtr znajduje się na zewnątrz budynku).
Worki do filtracji poliestrowe
Dzięki zastosowaniu impregnacji z żywicy mieszanka pyłowa wolniej osadza się na workach filtracyjnych, dzięki czemu worek filtrujący z poliestru dłużej zachowuje swoje pierwotne właściwości.
Materiał PES wykorzystywany do produkcji worków filtracyjnych może zostać również pokryty membraną teflonową, dzięki której zyskuje dodatkowe właściwości (patrz Membrana PTFE).
Dzięki zastosowaniu antystatycznych włókien INOX materiał PES może być z powodzeniem stosowany w strefach zagrożenia wybuchem (strefy Ex, ATEX).
Powierzchnia włókniny poliestrowej wykorzystywanej do produkcji worków poliestrowych filtracyjnych jest termicznie utwardzana, kalandrowana.
Materiał poliestrowy służy do wykonywania nie tylko worków filtracyjnych, ale także rękawów filtracyjnych, kiszeni filtracyjnych czy multi-kieszeni filtracyjnych. Dobór odpowiedniego materiału i jego wykończenia znacznie podnosi bezpieczeństwo pracy całego urządzenia.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo worki filtracyjne z poliestru o różnych gramaturach – np. przeznaczonych do filtracji cieczy.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który fachowo doradzi i pomoże w wyborze najlepszego materiału typu PES do produkcji worków filtracyjnych.