opaska zaciskowa do workówOpaska zaciskowa do worków

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów do naszej oferty dołączyliśmy również opaski zaciskowe. Opaski sprężynowe umożliwiają montaż zarówno worków filtracyjnych, jak i zbiorczych worków na odpady. Uniwersalne opaski sprężynowe do odciągu trocin pozwalają na sprawny i łatwy montaż worków na urządzeniu.

Opaska do worków ze sprężyną

Jako bezpośredni producent opasek sprężynowych z klamrą napinającą jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom produkty o wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie przy jednoczesnym zachowaniu krótkich terminów realizacji.

Opaska zaciskowa ze sprężyną składa się z kilku kluczowych elementów:

 • 13mm taśma stalowa, która w porównaniu do taśm wykonanych z materiałów syntetycznych jest odporna na rozciąganie i zachowuje swoje parametry przez długi czas.
 • Mocna stalowa sprężyna odpowiadająca za właściwe napięcie klamry zaciskowej na odciągu
 • Wytrzymała klamra zaciskowa oraz zęby regulacyjne, dzięki którym możliwa jest regulacja obwodu opaski sprężynowej oraz dostosowanie jej do rozmiaru przyłącza w odpylaczu
 • Dopasowana plastikowa otulina zabezpiecza taśmę stalową przed kontaktem z workami chroniąc je przed przetarciem lub przecięciem. Dzięki zastosowaniu koszulki termokurczliwej, opaska ze sprężyną doskonale sprawdza się w montażu worków foliowych.
zaciskowa opaska do filtrów
opaska zaciskowa worki filtracyjne

Wszystkie opaski ze sprężyną wykonywane są konkretne zamówienie. Opaska zaciskowa sprężynowa stworzona na wymiar to gwarancja dokładnego dopasowania do wszystkich modeli odciągów i jednostek odpylających.

Klamry zaciskowe wykorzystywane są najczęściej to tzw. szybkiego montażu worków na odpady, takie jak np. trociny czy wióry.

Opaski zaciskowe do worków filtracyjnych

Wiele odciągów stolarskich wyposażonych w worki filtracyjne korzysta z mocowania na rozpinaną opaskę zaciskową. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór opasek zaciskowych do worków filtracyjnych. Opaski zaciskowe są bardzo efektywną, a jednocześnie niedrogą i wygodną formą mocowania filtrów workowych.

Oferujemy opaski zaciskowe wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej

Ślimakowa klamra zaciskowa ze stali ocynkowanej odporne jest na warunki atmosferyczne i bardzo dobrze sprawdza się jako mocowanie nie tylko worków filtracyjnych, ale również poliuretanowych węży odciągowych.

Rozpinane, ocynkowane opaski zaciskowe do worków występują w kilku rozmiarach (pierwszy wymiar to średnica minimalna, a drugi to średnica opaski po maksymalnym rozwinięciu):

 • Opaska 60-125mm,
 • Opaska 60-145mm,
 • Opaska 60-215 mm,
 • Opaska 60-320 mm,
 • Opaska 60-420 mm,
 • Opaska 60-540 mm,
 • Opaska 60-650 mm.
opaska zaciskowa na worki
opaska zaciskowa na worki filtracyjne
zaciskowa opaska do worków

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również ślimakowe opaski nierdzewne do worków – odporne na korozję.

Nierdzewne opaski zaciskowe występują w następujących rozmiarach:

 • Opaska 90-110mm
 • Opaska 110-130mm
 • Opaska 140-160mm
 • Opaska 150-170mm
 • Opaska 190-210mm
 • Opaska 210-230mm
opaska zaciskowa do worka
opaska zaciskowa do worka
opaska zaciskowa worki

Ślimakowa, rozpinana opaska zaciskowa oraz nierdzewna opaska zaciskowa łatwo przeciąga się przez kanał w worku filtracyjnym, a następnie dociska za pomocą śrubokręta lub wkrętarki.

Opaska zaciskowa do odciągu – rozmiar

Wybierając odpowiednią opaskę ślimakową warto dobrze sprawdzić wymiar odciągu oraz odpowiednio określić wymiar, który będzie nam potrzebny. Wymiary opasek zaciskowych określone są w przedziałach. Odpowiednio dopasowana klamry zaciskowe powinny mieścić się w środku przedziału, a nie być jego skrajną wartością.

Na przykład chcąc zamontować element o średnicy 145 mm za pomocą opaski ocynkowanej najlepszym wyborem będzie opaska o wymiarach 60-215 mm lub opaska nierdzewna w przedziale 140-160mm.

Opaska zaciskowa sprężynowa wykonywana jest pod wskazany rozmiar i istnieje możliwość wykonania jej w dowolnym wymiarze, powyżej średnicy 250mm.

Opaska zaciskowa do odciągu – cena

Prowadzimy zarówno detaliczną jak i hurtową sprzedaż opasek zaciskowych do worków starając się zawsze utrzymać jak najbardziej korzystne ceny dla naszych Klientów. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych. Nasz zespół chętnie przygotuje dla Państwa indywidualną wycenę oraz odpowie na wszelkie pytania dotyczące opasek ze sprężyną oraz pozostałych opasek zaciskowych do worków.