Czeski producent odciągów trocin i wiórów Adamik to marka często spotykana w wielu polskich zakładach stolarskich. W ich ofercie znajdują się zarówno niewielkie odciągi stanowiskowe sygnowane oznaczeniem FT, jak i znacznie większe jednostki odpylające oznaczone symbolem FTO oraz FT 600.

Worki górne do odciągów Adamik

Wszystkie odciągi marki Adamik posiadają worki filtracyjne, które dbają o oczyszczenie powietrza wydostającego się poza filtr. Ich ilość uzależniona jest modelu. Mniejsze odciągi takie jak FT 100 oraz FT 200 posiadają jeden worek górny. Do odciągów o większej wydajności takich jak FT 202, FT 302, FT 400, FT 402 montowany jest komplet 2 worków filtracyjnych. Największy seryjny odciąg Adamik oznaczony symbolem FT 403 posiada aż 3 standardowe worki filtrujące.

Worki filtracyjne pasujące do odciągu Adamik wykonujemy z materiałów dedykowanych do filtracji. Zapewniają one nie tylko znacznie dłuższą żywotność, ale też odpowiednio zbilansowaną przepuszczalność powietrza.

Modele Adamik HSF

Odciągi do trocin HSF to seria, która wyposażona jest w worki o zwiększonej powierzchni, dzięki którym możliwe jest uzyskanie jeszcze większej wydajności filtracji. Adamik FT 302 HSF, FT 502 HSF oraz FT 504 HSF to urządzenia, które pozwalają na zamontowanie dwóch worków tego rodzaju. Od wykonania standardowego odróżnia je przede wszystkim charakterystyczny kształt.

Wykonywane przez nas worki górne, zarówno te standardowe jak i te o zwiększonej powierzchni dopasowane są do wszystkich modeli marki Adamik.

worki do odciągu adamik
worki górne do odciągu adamik

Worki odpadowe dolne do odciągów Adamik

Każdy odciąg Adamik przystosowany jest do montażu worków dolnych pozwalających na zbieranie odpadu poprodukcyjnego. W naszej ofercie posiadamy zarówno wersję wykonaną z mocnego, nieprzepuszczalnego materiału brezentowego, jak i worki foliowe, przydatne szczególnie w przypadku magazynowania trocin lub wiórów.

Worki do odciągu Adamik – cena

Na ostateczną cenę, zarówno worków filtracyjnych jak i tych odpadowych, wpływa rozmiar oraz ilość zamawianych sztuk. Do wyceny wystarczy podanie modelu posiadanego urządzenia, co pozwoli na dokładne dopasowanie worków do konkretnego odciągu trocin. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi, którzy postarają się odpowiedź na Państwa pytania związane z wyborem worków do odciągu.

worki odpadowe dolne adamik
worki do odciągu adamik
worki filtracyjne adamik hrs