Worki odpadowe dolne to produkt, który pomaga zorganizować pracę nie tylko w stolarni czy zakładach zajmujących się obróbką drewna, gdzie powstaje wiele odpadów produkcyjnych, takich jak wióry i trociny. Solidne wykonanie umożliwia wykorzystywanie ich do przechowywania również wielu innych elementów. Informacja odnośnie tego, co docelowo znajdować się będzie w workach dolnych pozwoli na dobranie odpowiedniego sposobu ich produkcji.

worek odpadowy

Worki odpadowe brezentowe

Worki dolne z brezentu to rozwiązanie, które wybierane jest przez klientów, którzy nie decydują się na dalsze magazynowanie w nich odpadów. Posiadają one wygodne uchwyty do przenoszenia, które także znacznie ułatwiają opróżnianie ich i przesypanie zawartości do zbiorczego kontenera. Płócienne worki odpadowe najczęściej wykorzystywane są do zbierania trocin, wiórów, pyłów, ścinków folii, drobnych fragmentów metali oraz wielu innych odpadów poprodukcyjnych. Wytrzymały brezent z jakiego są wykonane sprawia, że produkt przez długi czas zachowuje swoje właściwości.

Brezentowy worek dolny oprócz dwóch lub czterech uchwytów (ich ilość zależy od średnicy produktu) posiada także kanał na wprowadzenie opaski zaciskowej. Wykonany jest on z podwójnego materiału, co pozwala na nacięcie jednej z warstw i umieszczenie tam taśmy mocującej.

Worki dolne foliowe

Worki na trociny mogą być zrobione nie tylko z materiału brezentowego, ale także z mocnej folii wyprodukowanej z regranulatu LDPE. Foliowe worki dolne to rozwiązanie, które coraz częściej używane jest w wielu zakładach produkcyjnych. Dzięki stosunkowo niewielkiej cenie pozwalają one na dalsze przechowywanie i magazynowanie odpadów bez konieczności dalszego przesypywania zawartości. Tego rodzaju worki na wióry występują w czterech grubościach, dzięki czemu można dobrać najodpowiedniejszy wariant do wskazanego typu odpadu.

Worki foliowe do odciągu dostępne są w kilku rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do większości urządzeń filtracyjnych używanych w Polsce.

worek filtracyjny odpadowy foliowy

Jakie worki na odpad wybrać?

To jakie worki zbiorcze okażą się najlepszym rozwiązaniem zależy od kilku czynników, do których należy zaliczyć rodzaj zbieranego odpadu oraz sposób dalszej utylizacji resztek poprodukcyjnych. W przypadku jeśli są one zbierane i przechowywane w workach lepsze okażą się jednorazowe worki foliowe. Przy decydowaniu się na transport zawartości do kontenera, zdecydowanie bardziej opłacalny jest zakup worka dolnego płóciennego, przeznaczonego do wielokrotnego użytku.

Zapraszamy do kontaktu i przesłania zapytania ofertowego. Chętnie pomożemy w doborze najkorzystniejszego produktu.