Górne worki filtracyjne razem z workami odpadowymi stanowią wyposażenie uzupełniające do odciągów wiórów i trocin. Dzięki nim, otoczenie stanowiska roboczego jest znacznie czystsze i pozwala na komfortowe prowadzenie wszelkich działań. Mnogość materiałów, jakie mogą zostać użyte do produkcji daje szansę na uzyskanie dodatkowych właściwości worków filtracyjnych, takich jak: antyelektrostatyczność czy wodoodporność. Zastosowanie membrany teflonowej PTFE wydłuża żywotność, poprawia jakość filtracji oraz znacznie usprawnia proces regeneracji worka.

Worki filtrujące – z czego są wykonane?

Górne worki do odciągu stworzone są z zupełnie innego materiału niż worki odpadowe. W celu zapewnienia jak najlepszego przebiegu filtracji do ich produkcji używana jest dedykowana włóknina poliestrowa. Jej gramatura dobierana jest przede wszystkim do rodzaju filtrowanych frakcji. Poliestrowe worki filtracyjne pozwalają na zachowanie dużej wydajności urządzenia, jednocześnie ograniczając lub całkowicie eliminując wydostawanie się pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza.

Szycie worków filtracyjnych

Worki do filtracji pyłów standardowo wykonane są w kształcie walca. Do dna zamocowana jest zawieszka, która pozwala na podwieszenie worka do elementu odciągu. Z drugiej, otwartej strony, znajduje się kanał do wprowadzenia opaski zaciskowej.

Dla naszych Klientów produkujemy również worki na zamówienie w nietypowych kształtach oraz z niestandardowymi typami zakończeń. Należą do nich między innymi worki filtracyjne z wlotem oraz takie posiadające znacznie powiększoną powierzchnię filtracyjną.

worki górne do odciągu trocin

Worki filtracyjne o zwiększonej powierzchni

Ten rodzaj wykonania górnych worków umożliwia na uzyskanie sporej powierzchni filtracyjnej, przy zachowaniu standardowej średnicy przyłączeniowej typowej dla odciągów trocin. Polega on na doszyciu kilku dodatkowych odnóg, które pozwalają na zwiększenie wydajności filtracji, szczególnie tam gdzie nie możliwe jest zamontowanie większej ilości worków.

worki górne do odciągu trocin

Wycena worków filtracyjnych

Worek górny do odciągu to produkt, który może zostać dostosowany dokładnie do potrzeb klienta. Sposób jego wykonania, rodzaj oraz gramatura materiału, sposoby zamocowania go do odciągu wiórów – wszystko to wpływa na jego ostateczną cenę. Aby uzyskać indywidualną wycenę zachęcamy do odwiedzenia zakładki Kontakt. Znajdą tam Państwo wszystkie informacje oraz formularz umożliwiający przesłanie zapytania bezpośrednio ze strony.

worki górne do odciągu trocin