Multikieszenie filtracyjne o zwiększonej powierzchni filtracji

Zastosowanie multikieszeni filtracyjnej przede wszystkim pozwala na uzyskanie powiększonej powierzchni filtracji przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów. Szczególnie istotne jest to w przypadku instalacji, których rozmiar nie pozwala na umieszczenie standardowych filtrów workowych, a jednocześnie wymagane jest zastosowanie dużej powierzchni filtracyjnej.

Multikieszeń filtracyjna to rozwiązanie, które najczęściej spotyka się w filtrach marki Donaldson oznaczonych symbolami DCE lub Torit.

Multikieszenie z membraną teflonową

To, z jakiego rodzaju materiału wykonana zostanie multikieszeń filtracyjna dobierane jest indywidualnie do procesu w jakim ma pracować. Najczęściej tego typu kieszenie filtracyjne wytwarzane są z włókniny poliestrowej o odpowiednio dobranej gramaturze. Materiał poliestrowy stosowany przy produkcji multikiszeni filtracyjnych posiada często dodatkowe obróbki, dzięki którym otrzymuje dodatkowe właściwości, takie jak: antyelektrostatyczność, wodo i olejoodporność. Do produkcji multikieszeni stosuje się także materiał z membraną teflonową (PTFE).

multikieszeń filtracyjna
multikieszeń filtracyjna

Wykonanie multikieszeni filtracyjnej

Multikieszenie filtracyjne posiadają od kilku do nawet kilkudziesięciu kieszeni, które złączone są najczęściej za pomocą odpowiednio doszytej ramki zakończonej charakterystycznym wywinięciem materiału. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dokładnie odwzorować multikieszeń lub na podstawie dostarczonych informacji stworzyć nowy produkt dopasowany do potrzeb oraz procesu filtracji.

Do wykonywanych przez nas multikieszeni dopasowujemy także różne rodzaje zakończeń uszczelniających takie jak: sznur/linka, uszczelka gumowa.

Multikieszeń filtracyjna - cena

Na ostateczną wycenę multikieszeni filtracyjnej wpływ ma wiele czynników. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć wymiary oraz materiał z jakiego wykonana została kieszeń. Zarówno gramatura materiału, jak i jego obróbki dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta. W celu określenia dokładnej ceny multikieszeni filtracyjnej zachęcamy do kontaktu z działem sprzedaży. Nasi konsultanci po ustaleni najważniejszych czynników takich jak: ilość kieszeni, wymiar ramy montażowej, rodzaj procesu filtracji, ilość zamawianych sztuk przedstawią indywidualną wycenę oraz dopasują produkt skrojony na miarę.