Trwałość worków filtracyjnych

Worki do odciągów to niezbędny element wielu instalacji odpylających. Na trwałość worków filtracyjnych wpływ ma więc wiele czynników. Jednak pamiętając o kilku istotnych aspektach, łatwo jest przedłużyć żywotność worków filtracyjnych.

trwałość worków filtracyjnych

Jak często wymieniać worki filtracyjne?

Cykl wymian worków filtracyjnych uzależniony jest głównie od procesu odpylania w jakim uczestniczą. Istotną rolę odgrywa również sposób regeneracji, który znacząco wpływa na trwałość worków filtracyjnych. Odpowiednio dobrana oraz właściwie skalibrowana regeneracja to klucz do wydłużenia żywotności worka filtracyjnego. Do częstych usterek systemów regeneracji, które mają bezpośrednie przełożenie na stan elementów filtracyjnych, zaliczyć można: zbyt duże lub niewystarczające ciśnienie powietrza w układzie pneumatycznym czy niewłaściwe dobrany cykl otrzepywania worków filtracyjnych (w przypadku zastosowania mechanicznego układu regeneracji). Dodatkowo, na efektywność oczyszczania worków ma wpływ odpowiednio dobrany rozmiar oraz właściwie spasowane mocowanie. Przykładowo, zbyt długie worki filtracyjne w odciągu regenerowanym za pomocą mechanicznych otrzepywaczy sprawiają, że pył nie będzie skutecznie zrzucany z powierzchni worka.

Dobór materiału a trwałość worków filtracyjnych

Wybór odpowiedniego materiału, jego gramatury oraz dodatkowych właściwości to jeden z kluczowych elementów, przekładający się w sposób bezpośredni na żywotność worka filtracyjnego. Przed przyjęciem zamówienia nasi specjaliści na podstawie otrzymanych informacji dobierają włókninę filtracyjną, której parametry będą odpowiednie do konkretnego procesu filtracji. Na życzenie klienta udostępniamy także karty katalogowe zawierające szczegółowe dane techniczne używanych przez nas materiałów filtracyjnych.

Worki filtracyjne szyte na indywidualne zamówienie to rozwiązanie, które pozwala na wykonanie optymalnie dobranych elementów filtracyjnych, które najlepiej sprawdzą się w przypadku danej instalacji odpylającej.

Wymiana worków filtracyjnych

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy również ofertę zawierającą kompleksową usługę serwisu urządzeń filtracyjnych, wymiany oraz utylizacji zużytych worków filtracyjnych. Doświadczona ekipa serwisowa to gwarancja szybkiej i efektywnej wymiany, również w dni wolne od pracy lub w trakcie przerw serwisowych. W celu poznania pełnej oferty oraz uzyskania indywidualnej wyceny zachęcam do kontaktu.