Filtracja to dziedzina, która od lat jest nieodłącznym elementem niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Pomaga ona nie tylko w ograniczaniu emisji szkodliwych substancji do środowiska, ale też znacznie podnosi komfort pracy w otoczeniu wielu maszyn. Efektem rozwoju branży filtracji jest powstawanie coraz nowszych urządzeń oraz sposobów pozwalających na przeprowadzenie skutecznej separacji zanieczyszczeń. Ustandaryzowanie wymiarów wkładów filtracyjnych jest bardzo trudne, co powoduje konieczność szycia rękawów na zamówienie.

Worki filtracyjne szyte na zamówienie

Rękawy i worki filtracyjne szyte na zamówienie pozwalają na precyzyjne dopasowanie szytych worków do konkretnego modelu lub wersji jednostki filtracyjnej. Niedopasowanie średnicy czy długości może skutkować powstaniem niepożądanych nieszczelności i zakłóceń w procesie filtracji.

Szycie rękawów filtracyjnych na zamówienie pozwala wyeliminować m.in problem z ich regeneracją pneumatyczną, który powstaje przede wszystkim w momencie nieodpowiedniego dostosowania wysokości samego worka.

Szycie worków filtracyjnych i szycie rękawów filtracyjnych na zamówienie pozwala również na wprowadzenie niezbędnych modyfikacji w budowie worków i rękawów filtracyjnych. Jeśli w trakcie eksploatacji rękawów lub worków filtracyjnych okaże się, że wymiary worków i rękawów filtracyjnych nie odpowiadają aktualnym potrzebom mamy możliwość dostosowania worków i rękawów filtracyjnych zgodnie z zamówieniem klienta.

worki i rękawy filtracyjne na zamówienie

Cena worków filtracyjnych na wymiar

Z uwagi na możliwość wykonania worków i rękawów filtracyjnych szytych na zamówienie w tak wielu kształtach i wymiarach ich cena jest ustalana indywidualnie. Jest ona uzależniona nie tylko od wyglądu worka, ale również od materiału z jakiego jest on wykonany, ilości zamawianych rękawów lub worków, a także od tego jak trudny w szyciu jest dany rękaw lub worek filtracyjny. Dobór włókniny z jakiej wykonany jest worek filtracyjny na wymiar następuje po dokładnym zapoznaniu się z jego przeznaczaniem oraz środowiskiem pracy w jakim ma być używany.

Rękawy filtracyjne na zamówienie

W przemyśle zbożowo – młynarskim charakterystyczne jest występowanie nietypowych rodzajów filtrów, wykorzystywanych przy urządzeniach takich jak odsiewacze czy przesiewacze. Najczęściej występują one w młynach oraz zakładach produkujących kasze, mąkę lub inne produkty sypkie. Rękawki filtracyjne wykonane pod zamówienie pozwalają dopasować zarówno kształt, wykonanie oraz mocowania. Rękawy filtracyjne do przesiewaczy szyte na zamówienie wykonujemy dla naszych klientów z materiałów takich jak bawełna lub włókniny lub tkaniny poliestrowe.

Pomoc techniczna przy projektowaniu filtra

Projektując nowe urządzenie lub instalację filtrującą ważne jest ustalenie wszystkich wymiarów worków lub rękawów filtracyjnych tak, aby jak najlepiej dobrać powierzchnię filtracyjną do oczekiwanej wydajności całego filtra. Zarówno rękawy jak i worki szyte na wymiar umożliwiają dostosowanie nawet do nietypowych urządzeń, zarówno w kwestii kształtu jak i ostatecznych wymiarów.

Szycie rękawów na zamówienie

Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który chętnie zaproponuje Państwu najkorzystniejszą ofertę szycia rękawów i worków filtracyjnych na wymiar. Naszym klientom oferujemy nawet najbardziej nietypowe szycie rękawów filtracyjnych na zamówienie.