Odciągi trocin produkcji firmy Rema to jedne z popularniejszych urządzeń wykorzystywanych w polskich zakładach i stolarniach. Ich wykorzystanie pozwala na utrzymanie czystego otoczenia stanowiska pracy oraz znacznie ułatwia gromadzenie odpadów poprodukcyjnych takich jak wióry i trociny. Za oba te aspekty odpowiadają zarówno worki filtracyjne jak i worki odpadowe.

Filtracja powietrza w odciągu Rema

Wszystkie modele odciągów Rema mają w swoim wyposażaniu worek filtrujący, dzięki któremu wydostawanie się pyłów na zewnątrz urządzenia jest skutecznie ograniczone. Model OWK 4/1 składa się z jednego worka filtracyjnego. Nieco większy odciąg oznaczony symbolem OWK 4/2 wyposażony jest w dwa worki odpowiadające za filtrowanie powietrza.

Materiał z jakiego wykonane są wspomniane wyżej worki filtracyjne powinien zostać dobrany indywidualnie do rodzaju filtrowanych cząsteczek. Tylko wtedy możliwe jest zachowanie wysokiej wydajności urządzenia przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości filtracji. Worki filtracyjne do stolarni szyte są z dedykowanej włókniny filtracyjnej o gramaturze dopasowanej do typu obrabianego surowca. Inny materiał sprawdzi się w przypadku pracy na litym drzewie, inny dobierany jest w przypadku obróbki płyty MDF.

W celu dobrania najlepiej pasującego materiału zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który przedstawi Państwu naszą kompletną ofertę oraz doradzi jak uzyskać najbardziej wydajną filtrację.

Worki na trociny do odciągu Rema

Worki pozwalające na zbieranie odpadu wchodzą w skład każdego z odciągów sygnowanych symbolem OWK. Ich ilość zależna jest od modelu i waha się pomiędzy jedną a dwoma sztukami. Podobnie jak w przypadku worków górnych odciąg Rema OWK 4/1 zawiera 1 sztukę worka dolnego, a większe urządzenie OWK 4/2 wyposażone jest w dwie sztuki worków odpadowych.

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje worków odpadowych:

  • Worki odpadowe płócienne – wykonane z wytrzymałego, nieprzepuszczalnego materiału
  • Worki odpadowe foliowe – występujące w dwóch grubościach folii 0,1 oraz 0,15mm

Worki do odciągu trocin na wymiar

Wszystkie wykonywane przez nas worki do odciągów szyte są na wymiar, co pozwala na ich dopasowanie do każdego modelu odciągu trocin. Dla naszych klientów wykonujemy worki do wszystkich urządzeń marki Rema Reszel: OWK 2, OWK 4, OWK 4/2 oraz OWK 4/1.

W celu uzyskania indywidualnej wyceny zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym.