Filtry odpylające to systemy filtracji, które są stosowane w wielu różnych zastosowaniach. Służą one do usuwania zanieczyszczeń i drobnych cząstek pyłu z powietrza lub innych gazów.

Filtry odpylające są szeroko stosowane w przemyśle, aby zapobiec zanieczyszczeniom i zapewnić bezpieczne środowisko. Mogą one być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja energii, produkcja żywności, przemysł chemiczny, produkcja papieru i przemysł samochodowy. Filtry odpylające składają się z różnych elementów, które mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym metalu, gumy, tworzywa sztucznego lub włókna szklanego. Mogą one działać jako filtry wstępne, filtry główne lub filtry końcowe. Filtry odpylające są szczególnie ważne w sytuacjach, w których istnieje ryzyko zatrucia powietrza lub zanieczyszczenia środowiska, ponieważ pozwalają one na usunięcie szkodliwych cząstek pyłu i innych cząstek stałych.

Filtry odpylające do instalacji odciągowych

Worki-24.pl od kilkunastu lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości filtry odpylające do instalacji odciągowych. Oferujemy Państwu filtry odpylające w wielu kształtach i rozmiarach.

Worki filtracyjne

filtry odpylająceNajpopularniejszą i najprostszą formą filtrów odpylających są worki filtracyjne pracujące jako filtry odpylające w wielu gałęziach przemysłu. Filtry odpylające w formie worków stosuje się między innymi w przemyśle drzewnym, meblowym, przetwórstwa tworzyw sztucznych, cementowniach, wytwórniach mas bitumicznych, elektrowniach, hutach czy ciepłowniach.

Filtry odpylające w formie worków filtracyjnych są bardzo uniwersalne i tanie w eksploatacji dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem jako filtry odpylające.

Filtry do odpylania – oferta

W naszej ofercie znajdą Państwo filtry odpylające wykonane z wielu rodzajów materiałów takich jak poliester, polipropylen, teflon, aramid, poliimid czy tkanina szklana.

Naszym klientom proponujemy również filtry odpylające do:

  • centrali wentylacyjnych,
  • odkurzaczy przemysłowych,
  • cyklofiltrów,
  • silosów,
  • mobilnych odpylaczy stanowiskowych.

Odpylające filtry na zamówienie

Wykonujemy również niestandardowe filtry odpylające na zamówienie na podstawie projektu klienta. Mamy również możliwość odwzorowania dla Państwa filtra odpylającego na podstawie przesłanego wzoru. Zawsze staramy się ulepszyć produkt i zaoferować nieszablonowe rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe co pozwala często na uzyskanie wyższej wydajności filtra odpylającego, a nierzadko również niższej ceny od oryginalnych filtrów oferowanych przez wiodących producentów.

Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który chętnie doradzi Państwu i pomoże wybrać filtr odpylający skrojony na miarę!