Regularna wymiana worków filtracyjnych jest jednym z najważniejszych elementów dbałości o właściwą pracę urządzenia. Wymiana worków filtracyjnych gwarantuje bezawaryjną pracę filtra workowego. Filtr powinien być regularnie konktrolowany pod względem technicznym, a wymiana worków filtracyjnych planowana z wyprzedzeniem co pozwoli na uniknięcie kosztownych awarii oraz nieplanowanych przestojów. Firma Worki-24.pl oferuje swoim klientom wymianę worków filtracyjnych przez wykwalifikowane zespoły serwisantów.

Wymiana worków filtracyjnych po pożarze

Filtry workowe to urządzenia, które niewłaściwie eksploatowane mogą spowodować ryzyko pożaru. W przypadku pożaru filtra nasza firma oferuje ekspresowe wykonanie worków filtracyjnych. Nasz ekspres worków filtracyjnych zawsze stara się traktować sytuacje nagłe priorytetowo dzięki czemu wielu z naszych klientów uniknęło długich i kosztownych przestojów urządzeń. W przypadku pożaru filtra zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami. Podjęcie natychmiastowych działań gwarantuje szybkie wykonanie worków filtracyjnych oraz ekspresową wymianę worków już na drugi dzień po pożarze.

Regeneracja worków filtracyjnych

Na rynku funkcjonują firmy oferujące regenerację worków filtracyjnych. Jako doświadczony producent stanowczo odradzamy naszym klientom regenerację worków filtracyjnych. O ile czyszczenie worków filtracyjnych tradycyjnymi metodami może doraźnie okazać się skuteczne w przypadku niewielkich urządzeń o tyle działanie dużych jednostek filtracyjnych jest uzależnione od właściwego działania worków filtracyjnych. Regeneracja worków filtracyjnych często powoduje większe uszkodzenia materiału oraz nadmierne usuwanie tak zwanego placka filtracyjnego, który jest naturalnym i pożądanym zjawiskiem w filtrze workowym.

Regeneracja worków filtracyjnych niesie ryzyko nierównomiernego oczyszczenia powierzchni worka co w konsekwencji może prowadzić do nieregularnego przepływu powietrza przez konkretne sekcje filtra. Może to spowodować uszkodzenia i konieczność szybszej niż planowana wymiany worków filtracyjnych.

Poza ryzykiem wystąpienia dodatkowych uszkodzeń regeneracja worków filtracyjnych jest często procesem dużo bardziej kosztownym niż wymiana worków na nowe. Jeśli rozważają Państwo regenerację worków filtracyjnych zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu z naszymi doradcami, którzy z pewnością przedstawią konkurencyjną ofertę wymiany worków filtracyjnych na nowe.

wymiana worków filtracyjnych
wymiana worka filtracyjnego

Naprawa worków filtracyjnych

Podobnie jak w przypadku regeneracji worków filtracyjnych również ich naprawa używanych worków filtracyjnych jest procesem ryzykownym i nieefektywnym kosztowo. Naprawa worków filtracyjnych przez ich zszywanie lub łatanie powoduje wystąpienie dodatkowych naturalnych uszkodzeń które powstają przez przejście igły przez materiał filtracyjny. Naprawa worków filtracyjnych powoduje również, podobnie jak w przypadku regeneracji worków filtracyjnych, możliwość nierównomiernego przepływu powietrza przez konkretne sekcje filtra workowego. Powietrze naturalnie zawsze stara się przedostać przez miejsce o najniższym możliwym oporze – po naprawie worków filtracyjnych tym miejscem zawsze będzie to gdzie naprawiany był worek filtracyjny.

Wymiana, regeneracja, pranie czy naprawa worków filtracyjnych?

Z czterech przedstawionych powyżej koncepcji zdecydowanie odradzamy Państwu jakąkolwiek regenerację worków filtracyjnych domowymi metodami. Tylko kompleksowa wymiana wszystkich worków filtracyjnych gwarantuje prawidłowe działanie urządzenia. Wymiana worków filtracyjnych jest również często bardziej ekonomiczna niż regeneracja lub pranie worków filtracyjnych.

Wymiana worków filtracyjnych – kontakt

Jeśli rozważają Państwo wymianę worków filtracyjnych zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Nasi doradcy przygotują kompleksową ofertę wykonania oraz serwisu wymiany worków filtracyjnych. Dostarczamy worki filtracyjne w przypadku pożaru lub innych awarii już na kolejny dzień roboczy. Wszystkie zamówienia realizujemy indywidualnie dzięki czemu mają Państwo pewność, że wymiana worków filtracyjnych będzie szybka i bezproblemowa.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Pranie worków filtracyjnych

Najmniej efektywnym, a często niebezpiecznym podejściem do regeneracji worków filtracyjnych jest pranie worków filtracyjnych. Nowoczesne włókniny filtracyjne są materiałami o skomplikowanej i wyspecjalizowanej budowie. Niestety wielu użytkowników wciąż decyduje się na pranie worków filtracyjnych. Pranie worków filtracyjnych wykonanych z włóknin powoduje gwałtowną degradację włókien co w konsekwencji prowadzi do diametralnego spadku jakości filtracji. Pranie worków filtracyjnych może spowodować nadmierne zapchanie się przestrzeni pomiędzy włóknami z których wykonany jest materiał na worki filtracyjne. Zapchanie worków filtracyjnych po praniu może spowodować spadek wydajności filtra workowego. Pranie worków filtracyjnych – poza niekorzystnym wpływem na pracę filtra – może również uszkodzić pralkę w której jest dokonywane. Pyły, które naturalnie gromadzą się w strukturze materiału mogą przedostać się do delikatnych elementów maszyny oraz narazić Państwa na dodatkowe koszty.

wymiana worków do odciągów