Worki filtracyjne zgrzewane – producent

Firma Worki24 to jeden z najprężniej rozwijających się producentów worków filtracyjnych w Polsce. Nasza firma wciąż stawia na rozwój dzięki czemu cały czas oferujemy naszym klientom nowe rodzaje produktów. Oprócz worków filtracyjnych szytych Worki24 oferuje swoim klientom również worki filtracyjne zgrzewane.

Od kliku lat oferujemy naszym klientom zgrzewane worki filtracyjne. Zgrzewane worki filtracyjne są stosowane wszędzie tam gdzie konieczne jest wyeliminowanie nieszczelności szwów (tzw. bypass). Bypass to w worku szytym to niewielki otwór pozostawiony w materiale po przejściu igły. Dzięki zastosowaniu techniki zgrzewu worek filtracyjny zgrzewany zapewnia większą szczelność. Zastosowanie worków filtracyjnych zgrzewanych jest szczególnie istotne w filtracji mokrej gdzie niepożądane jest zanieczyszczenie filtrowanej cieczy mikro cząsteczkami.

zgrzewane worki filtracyjne
worki zgrzewane worki24

Worki filtracyjne do cieczy – zgrzewane

Technikę zgrzewu worków filtracyjnych stosuje się przede wszystkim w filtracji mokrej. Najczęściej zgrzewane są worki zgrzewane z włóknin poliestrowych i polipropylenowych o efektywności filtracji większej niż 25 mikrometrów. Włókniny filtracyjne o niższej efektywności filtracji również nadają się do zgrzewania, ale wyższa efektywność zgrzewanych worków filtracyjnych nie jest na nich aż tak widoczna jak w przypadku zgrzewanych worków filtracyjnych o wysokiej efektywności.

Jak wcześniej wspomniano worki filtracyjne zgrzewane wykonywane są z włóknin poliestrowych i polipropylenowych. Z uwagi na strukturę materiału nie wykonuje się zgrzewanych worków filtracyjnych z siatki nylonowej.

Zgrzewane worki filtracyjne do pyłów

Zastosowanie zgrzewanych worków filtracyjnych jest możliwe również w przypadku worków przeznaczonych do filtracji suchej. Zgrzewane worki do pyłów są wykonywane przede wszystkim z poliestru i polipropylenu.

Wykonanie szwu zgrzewanego o wysokiej szczelności pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności filtracji oraz ominięcie bypassu na szwie tradycyjnym. Worki filtracyjne zgrzewane są również tańsze w produkcji ponieważ zgrzewanie jest szybsze niż tradycyjne szycie.

Zgrzewany worek – wysoka efektywność

Worki filtracyjne zgrzewane to produkt dla klientów wymagających bardzo wysokiej skuteczności filtracji. Dzięki zastosowaniu zgrzewu worki filtracyjne są bardziej szczelne i mniej narażone na strzępienie w odróżnieniu od tradycyjnych, szytych worków filtracyjnych.

Zachęcamy Państwa do kontaktu i złożenia zamówienia na zgrzewane worki filtracyjne do cieczy i pyłów.