Odciągi marki Kogi to urządzenia, które usprawniają gromadzenia odpadów oraz umożliwiają utrzymanie czystego stanowiska pracy w warsztacie czy stolarni między innymi podczas pracy nad obróbką drewna. Odciągi do trocin Kogi występują w kilku różnych modelach, a dzięki rozpiętości w ich mocy mogą one być dobrane indywidualnie do potrzeb związanych z filtracją pyłów. Urządzenia odpylające jednocześnie zbierają odpad, jak również filtrują powietrze zapobiegając przedostawaniu się drobinek pyłu do otoczenia pracy.

Filtracja powietrza w jednostkach Kogi

Liczba worków filtracyjnych, których zadaniem jest zablokowanie przedostawania się pyłu oraz innych zanieczyszczeń do powietrza jest różna w zależności od modelu i waha się od 1 aż do 27 sztuk. W niewielkich odciągach wiór i trocin oznaczonych symbolami W1, W2 oraz W3 znajdują się odpowiednio:

  • W1: 1 worek filtracyjny,
  • W2: 1 worek odpylający,
  • W3: 2 worki filtrujące.

Znacznie większe jednostki oznaczone symbolami W4 oraz W5 to urządzenia, gdzie znaleźć można nawet 27 sztuk worków odpylających. Sposób ich montażu różni się od opisanych wyżej mniejszych odciągów i polega na umieszczeniu specjalnego mocowania rozprężnego (snapring) w otworze znajdującym się w płycie montażowej.

Rodzaj materiału (włókniny filtracyjnej) filtracyjnego dobierany jest przez nas indywidualnie w zależności od rodzaju filtrowanych elementów. W przypadku obróbki materiałów taki jak drewno, płyta MDF czy płyta laminowana stosowane są włókniny z właściwościami antystatycznymi, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo procesu filtracji.

Rozmiar worka odpylającego jesteśmy w stanie dopasować do każdego modelu odciągu Kogi, dzięki wykonywaniu wszystkich naszych produktów pod zamówienia. Umożliwia to jak najdokładniejsze spasowanie, a co za tym idzie większą dokładność filtracji.

Worki na odpad w odciągach Kogi

We wszystkich modelach odciągów Kogi występują worki pozwalające na gromadzenie odpadu. Poniżej przedstawiamy ich ilość w przypadku poszczególnych jednostek:

  • W1 – 1 worek na wióry i trociny,
  • W2 – 1 worek na trociny,
  • W3 – 2 worki na odpad,
  • W4 – 2 worki odpadowe,
  • W5 – 3 worki na trociny.

W zależności od rodzaju gromadzonego odpadu dla naszych Klientów wykonujemy worki z materiału, który najlepiej sprawdzi się w danym procesie. Szyte przez nas worki odpadowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz pozwalają na sprawne opróżnianie ich z trocin, wiórów i innych odpadów poprodukcyjnych dzięki zamontowanym uchwytom.

Cena worków do odciągu Kogi

Wszystkie wykonywane przez nas worki odpylające oraz odpadowe szyte są na zamówienie. Pozwala to na uzyskanie najlepszego dopasowania oraz indywidualnego dobrania materiał, który nie tylko skutecznie zatrzyma pyły, ale również pozwoli na zachowanie właściwiej wydajności urządzenia. Dlatego też zachęcamy do przesłania zapytania ofertowego, dzięki któremu będziemy mogli przedstawić indywidualną wycenę na worki pasujące do odciągu Kogi.