Dobre włókniny filtracyjne powietrza G2, G3, G4, F5 oraz wiele innych to najlepsze rozwiązanie do usuwania cząstek z zanieczyszczonego powietrza. Doskonale zabezpieczają i chronią każde urządzenie jak i instalację w miejscach o dużym zapyleniu. Sprawdzają się praktycznie w każdej branży w tym w przemyśle cementowym, lakierniczym, elektronicznym, farmaceutycznym, energetycznym, medycznym, tytoniowym.

W filtracji przemysłowej coraz większą popularność zyskuje włóknina szklana. Przeznaczone przede wszystkim do filtracji wstępnej włókniny szklane występują w postaci mat filtracyjnych. Włókniny filtracyjne powietrza z włókna szklanego stosuje się przede wszystkim w systemach wentylacyjnych oraz wszędzie tam gdzie niezbędne jest zachowanie wysokiego przepływu powietrza.

Włókniny filtracyjne powietrza

Przy produkcji worków filtracyjnych wykorzystuje się tkaninę szklaną, której właściwości pozwalają na pracę w procesach filtracji wykorzystujących wysoką temperaturę. Proces produkcji tkaniny szklanej znacząco różni się od sposobu wykonania włókniny szklanej, dlatego też oba materiały z włókna szklanego znajdują odrębne zastosowania.

Włóknina szklana – zastosowanie

W zależności od dokładności filtracji maty z włókna szklanego dzielimy na klasy:

  • G2 – o gramaturze 100 g/m2,
  • G3 – o gramaturze 130 g/m2,
  • G3 – o gramaturze 190 g/m2,
  • G3 – o gramaturze 190 g/m2 (w wersji biało niebieskiej) ,
  • G4 – o gramaturze 220 g/m2,
  • F5 – o gramaturze 300 g/m2 (wygładzana powierzchnia) ,
  • F5 – o gramaturze 600 g/m2 (dodatkowo wyposażona w siatkę wzmacniającą PP) .

Włókniny szklane znalazły zastosowanie nie tylko w filtracji powietrza, wentylacji czy jako filtry do rekuperatorów. Dzięki swojej unikalnej budowie i wysokiej skuteczności filtracji włókniny filtracyjne powietrza z włókien szklanych sprawdzają się również jako filtry w lakierniach.

Włóknina szklana – Paint Stop

W naszej ofercie znajdziecie Państwo przede wszystkim biało-zielone maty filtracyjne typu PaintStop. Filtry typu Paint stop są przeznaczone do stosowania w kabinach lakierniczych jako filtry podłogowe. Wykonane z najwyższej jakości włókniny szklanej o gramaturze 230 g/m2 i grubości 75 mm. Włóknina szklana biało-zielona to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości filtracji oraz korzystnej ceny.

włóknina filtracyjna szklana do worków
włóknina filtracyjna szklana

Szklane włókniny filtracyjne znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym. Włókniny szklane do lakierni są dostępne w trzech szerokościach rolek:

  • 0,5 m
  • 0,75 m
  • 1 m

Cena włókniny szklanej wynosi już od 8 zł netto/m2.

Filtr sufitowy do lakierni

W naszym sklepie od ręki dostępne są również wykonane z włókniny szklanej wzmacnianej siatką PP filtry sufitowe do lakierni. Maty filtracyjne V600 w klasie filtracji F5 pozwalają na skuteczne wychwytywanie cząstek lakieru i osiągnięcie wysokiej jakości filtracji.

Włóknina szklana V600 600 g/m2 jest dostępna w rolkach o szerokości 2 m. Szklana włóknina filtracyjna V600 to przede wszystkim niska cena (już od około 25 zł netto za metr). Mata szklana sprawdzi się wszędzie tam gdzie niezbędne jest zastosowanie profesjonalnego filtra sufitowego czyli lakierniach, malarniach, ścianach i komorach lakierniczych.

Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu przedstawienia aktualnej oferty na filtracyjną włókninę szklaną.