Filtry centralne Nederman (Dantherm) FilterMax

Filtry centralne Nederman (Dantherm) FilterMax to jedne z najpopularniejszych, kompletnych rozwiązań filtracyjnych stosowanych w zakładach produkcyjnych. Urządzenia Nederman FilterMax dzięki zastosowaniu wstępnego separatora nadają się do pracy z dymem oraz grubszymi cząsteczkami.

Jednostka filtracyjna Nederman FilterMax o wydajności nominalnej 10 000 m3/h jest przeznaczona do separacji niewybuchowych pyłów i gazów. Dzięki skutecznej funkcji separatora urządzenia Nederman Filtermax oddzielają do 80% dużych cząsteczek i iskier. Pozwala to na znaczne przedłużenie żywotności wkładów filtracyjnych Nederman Filtermax.

Filtr DF – dane techniczne

W poniższej tabeli znajdą Państwo specyfikację techniczną filtra DF (ze strony producenta).

wkłady filtracyjne nederman filtermax
Dane techniczne filtra DF (ze strony producenta)
Zastosowaniepył, dymy
CertyfikatyCE
Zużycie sprężonego powietrza70 N-litrów/min w 30 sec interwałach, 35 N-litrów/impuls czyszczący 2.5 cfm/min w 30 sec interwałach, 1.25 cfm/impuls czyszczący
Zapotrzebowanie na sprężone powietrze4–6 bar / 60 – 90 psi, wolne od wody i oleju
Metoda czyszczenia filtraimpuls czyszczący
Wydajność filtracyjna (%)99
Instalacjawewnątrz, na zewnątrz
Materiał3 mm malowana stal, podkład cynkowy na bazie epoksydu i powłoka nawierzchniowa (C4 acc. to EN ISO 12944)
Poziom hałasu (dB(A))DF 40, 50 dBA DF 80, 63 dBA DF 120, 73 dBA zgodnie z ISO 11203
Temperatura pracy-20°C to +60 C temperatura procesu, 0°C to +60 C
Klasa zabezpieczeniaIP 54
Ciśnienie robocze (kPa)0 do – 5,0

Jednostki Nederman Filtermax ułatwiają obsługę oraz optymalizują pracę wkładów filtracyjnych dzięki zastosowaniu automatycznego systemu czyszczącego wkłady Filtermax za pomocą impulsów sprężonego powietrza. Skuteczność regeneracji wkładu jest zdecydowanie bardziej efektywna kosztowo dzięki zastosowaniu dyszy Ventouriego na wylocie kartridża Nederman Filtermax. Odfiltrowane pyły spadają następnie do pojemników zbiorczych.

Dzięki modułowej budowie jednostki filtracyjne Nederman Filtermax umożliwiają rozbudowę istniejącego systemu co zwiększa jego wydajność. Moduły filtracyjne Filtermax są również łatwe w transporcie i montażu.

Panele Nederman Filtermax

W naszej ofercie znajdą Państwo zamienniki wkładów filtracyjnych Nederman FilterMax wykonane z kilku rodzajów materiałów filtracyjnych dostosowanych do konkretnego procesu produkcyjnego. Oferujemy nie tylko standardowe materiały filtracyjne, ale również wkłady w wersji antystatycznej oraz z membraną PTFE dla bardziej wymagających klientów. Dzięki płaskiej budowie kartridża niewykorzystana przestrzeń filtracyjna jest ograniczona do minimum.

W poniższej tabeli znajdą Państwo informacje nt. oferowanych przez nas zamienników kartridży Nederman Filtermax wraz sugerowanym zastosowaniem docelowym:

panele nederman filtermax
ModelWys.Szer.MateriałPow.Zastosowanie
FiltermaxRV9512RS950625poliester 260 g/m212m2Wersja podstawowa do suchego odpylania.
FiltermaxRV9512RSL950625poliester PTFE 260g/m212m2Bardzo dobrze radzi sobie w pracy z pyłami suchymi i spawalniczymi. Stosowany również do cięcia plazmowego. Nie jest polecany do cięcia laserem.
FiltermaxRV9512RSW950625poliester z membraną ePTFE E1112m2Wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka skuteczność filtracji. Do drobnych pyłów np cięcie laserowe.
FiltermaxRV7510RS750625poliester 260 g/m210m2 Wersja podstawowa do suchego odpylania.
FiltermaxRV7510RSL750625poliester PTFE 260g/m210m2 Bardzo dobrze radzi sobie w pracy z pyłami suchymi i spawalniczymi. Stosowany również do cięcia plazmowego. Nie jest polecany do cięcia laserem.
FiltermaxRV7510RSW750625poliester z membraną ePTFE E1110m2 Wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka skuteczność filtracji. Do drobnych pyłów np cięcie laserowe.

Oferowane przez nas zamienniki wkładów filtracyjnych Nederman Filtermax zostały zaprojektowane w taki sposób, który pozwala na zmaksymalizowanie skuteczności filtracji przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności filtra Nederman FilterMax. Budowa naszych zamienników ułatwia ich łatwe i efektywne czyszczenie, a szczeliny między plisami pozwalają na sprawne odrzucanie zanieczyszczeń z zewnętrznej powierzchni wkładu.

W celu doboru odpowiedniej ilości wkładów FilterMax zachęcamy do porównania modelu posiadanego urządzenia z poniższą tabelą:

NazwaModelIlość filtrów
FilterMaxDFO 406
FilterMaxDFO 80126/moduł
FilterMaxDFO 120186/moduł
FilterMaxC254
FilterMaxF3066/moduł
FilterMaxF60126/moduł
FilterMaxF90186/moduł

Zapraszamy do wypróbowania oferowanych przez nas zamienników wkładów Nederman Filtermax. Wybierając nasze produkty mają Państwo pewność, że otrzymają produkt z najwyższej jakości materiałów. Oferowane przez nas zamienniki są produkowane w Polsce dzięki czemu proponujemy Państwu najwyższej jakości produkt za niewielką cenę!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem przez formularz kontaktowy!