Mocowanie typu snapring to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych do montażu worków filtracyjnych. Z angielskiego snapring (często również snapband) to po polsku pierścień rozprężny. Snapring (sznapring, shnapring, snap-ring) to element zapewniający szczelność worka filtracyjnego. Pierścień rozprężny to stalowy pierścień rozprężny lub stalowy pierścień wciskany.

Budowa Snapringa

Pierścień snapring jest zbudowany z elastycznej taśmy stalowej o szerokości 25 mm (rzadziej 30 mm). Po dobraniu odpowiedniej długości taśmy stalowej pierścień rozprężny jest łączony w obręcz za pomocą nitów. Następnie na okrągłe mocowanie snapband nakładana jest taśma dwugarbna o odpowiednio dobranej szerokości dzięki czemu snapring pasuje zarówno do cieńszych jak i grubszych blach sitowych (montażowych).

Taśma dwugarbna na snapring powinna zostać wykonana z tego samego gatunku materiału jak worek filtracyjny aby zapewnić jej odpowiednią odporność termiczną.

Po oklejeniu taśmą dwugarbną pierścień rozprężny jest obszywany materiałem filtracyjnym z którego wykonany jest worek filtracyjny.

worek filtracyjny snapring ring

Snapring – montaż

Pierścień rozprężny jest integralną częścią worka filtracyjnego. Worek filtracyjny ze snapringiem jest mocowany na odciągu poprzez ściśnięcie obręczy metalowej i umiejscowienie jej w otworze montażowym. Pierścień rozprężny powinien idealnie przylegać do wszystkich ścian otworu. Blacha sitowa powinna znajdować się w rowku między dwoma garbami taśmy. Jeśli snapring jest wygięty lub wypada otworu oznacza to, że pierścień rozprężny został nieprawidłowo dobrany. Więcej na temat pomiaru mocowania sznapring znajdą Państwo niżej.

Montaż snapringu powinien być łatwy i szybki. Nie ma potrzeby stosowania narzędzi. W żadnym wypadku pierścień rozprężny nie powinien być np. dobijany do płyty sitowej młotkiem.

worki filtracyjne producent
mocowanie worka filtracyjnego taśma rozprężna

Jak dobrać pierścień rozprężny – snapring

W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru mocowani typu snapring powinni Państwo dokonać pomiaru otworu montażowego oraz określić grubość blachy sitowej. Oba pomiary powinny zostać dokonane suwmiarką z dokładnością do 0,5 mm – pozwoli to najlepiej dobrać obwód metalowej obręczy rozprężnej w celu przygotowania pasującego snapringa. Po określeniu właściwego wymiaru w naszym warsztacie powstają pasujące mocowania rozprężne shnapring.

Nowość! PROSNAP™

Współpracujemy z dostawcą najnowocześniejszego rozwiązania w dziedzinie filtracji – pierścienia PROSNAP™. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki wyprofilowanej konstrukcji pierścień osadczy PROSNAP™ zapewnia szczelność bez konieczności stosowania taśmy dwugarbnej.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który chętnie doradzi Państwu rozwiązanie montażowe oraz pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru mocowania pierścienia snapband.