Przesiewacze do mąki, zboża czy kaszy to maszyny nieodłącznie związane z przemysłem zbożowo młynarskim. Występujące tam rękawy filtracyjne to kluczowy element sprawnego przebiegu filtracji. Rękawki do odsiewaczy mogą zostać użyte na wlotach lub wylotach maszyn, pełniąc funkcję łącznika zapewniającego odpowiedni przepływ materiałów sypkich do lub z urządzenia.

Rękawy do młynów – jaki materiał wybrać?

To jaki rodzaj materiału zostanie wybrany do wykonania rękawków do odsiewaczy determinuje przede wszystkim typ produktu, jaki będzie nim przesyłany. Przykładowo podczas przesiewania i filtracji mąki, której cząsteczki są niezwykle wybuchowe zalecane jest użycie włókniny z właściwościami antyelektrostatycznymi. Wszystkie materiały z jakich wykonujemy produkty dedykowane dla przemysłu zbożowo – młynarskiego, w tym również rękawki do odsiewaczy, posiadają certyfikaty potwierdzające dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

Certyfikat amerykańskiego instytutu FDA jest dokumentem potwierdzającym bezpieczeństwo i jakość zastosowanych włóknin lub tkanin.

Rękawki do odsiewaczy – wymiary

Produkując rękawki do mąki, kaszy czy zboża jesteśmy w stanie dostosować wszystkie wymiary (średnicę oraz długość) do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wszystkie produkty przygotowywane są na zamówienie, co pozwala na dokładne dopasowanie do wszystkich modeli odsiewaczy mąki i innych elementów sypkich.

rękawki filtracyjne do młynów
rękawki filtracyjne z gumką

Mocowanie rękawów do odsiewaczy

Ostateczny wygląd rękawków do przesiewaczy ustalany jest z klientem na podstawie przesłanego wzoru. Zarówno zakończenia jak i elementy konstrukcji samego rękawa mogą zostać dobrane indywidualnie. Rękawki z ringami to jeden z najczęściej spotykanych typów tego rodzaju produktów. Zadaniem wszytych w konstrukcję pierścieni jest jej usztywnienie oraz zapobieganie zaklęsaniu się rękawka.

Rękawki do przesiewaczy najczęściej zakończone są gumką lub wszytym sznurem, co znacznie ułatwia ich montaż na urządzeniu oraz poprawia szczelność połączenia.

Cena rękawów do mąki

Do wyceny konieczne są takie informacje jak: określenie konstrukcji rękawka oraz jego wymiary. Po przesłaniu wzoru lub zdjęcia chętnie pomożemy w dobraniu najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu oraz przesłania zapytania. Cena rękawków do odsiewaczy zależy od wielu elementów, dlatego też dokładną wycenę przedstawić będziemy mogli po zapoznaniu się ze szczegółami wykonania oraz warunkami pracy, w jakich działać będzie rękaw.