Materiał filtracyjny do worków i rękawów filtracyjnych

Dobór właściwego materiału filtracyjnego to jeden z najważniejszych etapów w procesie wykonywania worków, rękawów czy kieszeni filtracyjnych. Odpowiedni materiał filtracyjny to nie tylko gwarancja zachowania właściwej wydajności urządzenia filtracyjnego, ale także znaczne wydłużenie żywotności samego worka filtracyjnego.

Materiał filtracyjny – filtracja sucha

W procesach związanych z filtracją suchą dysponujemy szerokim wachlarzem materiałów, które dopasowywane są pod każde zlecenie indywidualnie. Wybór odpowiedniego rodzaju materiału, jego gramatury oraz dodatkowych właściwości każdorazowo poprzedza proces przyjęcia zamówienia do realizacji. Odpowiednio przeszkolony zespół zajmujący się obsługą realizacji, na podstawie otrzymanych od Klientów informacji przygotowuje propozycje materiału filtracyjnego, który spełni postawione przed nim wymagania.

Często z uwagi na trudność w precyzyjnym dobraniu idealnego materiału odpylającego konieczne jest wykonanie worków lub rękawów testowych – wszystko to w trosce o jak najlepsze dopasowanie do potrzeb Klienta oraz parametrów danej instalacji filtracyjnej.

Materiały filtracyjne, które wykorzystywane są najczęściej przy produkcji worków filtracyjnych to: poliester, polipropylen (PP), meta-aramid (MA Nomex), PPS (polifenylosulfid) czy PTFE (teflon – politetrafluoroetylen). Każda z wyżej wymienionych włóknin filtracyjnych odznacza się zróżnicowanymi właściwościami, a tym samym pozwala na dopasowanie do niemal wszystkich gałęzi przemysłu i wykorzystywanych tam procesów filtracji.

Materiał filtracyjny – filtracja mokra

Materiał filtracyjny wykorzystywany przy tzw. filtracji mokrej czyli procesach związanych z filtracją cieczy i płynów, a przede wszystkim wielkość jego oczek to dwa kluczowe aspekty, które odpowiadają za uzyskanie odpowiednich rezultatów. Wykorzystywane w filtracji cieczy materiały, do których zalicza się: siatka poliamidowa, włóknina polipropylenowa, włóknina poliestrowa dobierane są do indywidualnych potrzeb Klienta i rodzaju filtrowanych cząsteczek.

Jak wybrać materiał filtracyjny?

Dobór odpowiedniego materiału filtracyjnego to działanie złożone z wielu etapów, do których zalicza się między innymi konieczność dogłębnego zbadania procesu filtracji oraz jego parametrów, w tym miedzy innymi temperatury czy wilgotności panującej w jednostce odpylającej.

Jeśli nie znają Państwa dokładnej specyfikacji czy nazwy materiału, z jakiego wykonane są dotychczas używane worki zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

materiał filtracyjny