Filtry pulsacyjne workowe są jednymi z najbardziej popularnych odpylaczy workowych. Używane są w instalacjach filtracyjnych w przemyśle cementowym, wapienniczym, odlewniczym, hutniczym, materiałów drogowych i budowlanych. Filtry pulsacyjne wyposażone w worki filtracyjne są przeznaczone do odpylania powietrza z pyłów suchych i nieklejących. Na rynku dostępne są również filtry pulsacyjne przeznaczone do pracy w strefach EX pozwalających na odpylanie pyłów o właściwościach wybuchowych.Odpylanie workowe za pomocą filtrów pulsacyjnych charakteryzuje się wysoką skutecznością.

Filtr workowy

Filtry workowe są wykorzystywane do odpylania. Zapewniają prawidłowe funkcjonowania każdego miejsca, w którym dochodzi do powstawania pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza mogących utrudniać pracę i stanowić zagrożenie dla osób przebywających w ich otoczeniu. Filtry workowe zapewniające prawidłowe odpylanie do prawidłowego funkcjonowaniu muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, materiałem przystosowanym do charakteru filtracji oraz doskonałym dopasowaniem przy montażu. Filtry workowe dostępne w naszej ofercie spełniają wszystkie te kryteria

Filtry pulsacyjne workowe

Filtr workowy pulsacyjny zapewniają bardzo wysoką skuteczność odpylania. Dzięki zastosowaniu skutecznej technologii długich worków filtracyjnych odpylnie pulsacyjne umożliwiają montaż w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Dzięki modułowej budowie, filtr workowy pulsacyjny jest łatwy w montażu. Podstawowymi elementami każdego filtra pulsacyjnego są komory filtracyjne, komory oczyszczonego powietrza, leje zsypowe, instalacja elektryczna i układ regeneracji worków.

Odpylanie workowe

W filtrze pulsacyjnym zanieczyszczony gaz przepływa przez worki filtracyjne z zewnątrz do wewnątrz filtra pulsacyjnego pozostawiając pył na powierzchni worków filtracyjnych. Zatrzymany pył tworzy na powierzchni worków filtracyjnych istotną barierę, która pomaga w procesie odpylania w filtrach pulsacyjnych. Regeneracja worków w filtrach pulsacyjnych następuje cyklicznymi impulsami sprężonego powietrza o małej objętości i relatywnie wysokim ciśnieniu. Sprężone powietrze w filtrze pulsacyjnym workowym jest dostarczane przez rury umiejscowione ponad rzędami worków. Dzięki bardzo wysokiej skuteczności układu regeneracji w większości filtrów pulsacyjnych możliwe jest przeprowadzanie regeneracji ON-LINE, czyli bez konieczności wyłączania poszczególnych sekcji filtra pulsacyjnego.

Filtr pulsacyjny worki filtracyjne

Worki do filtra pulsacyjnego na wymiar

Filtr pulsacyjny występuje również w wersji cylindrycznej, gdzie zasadniczym elementem filtra workowego pulsacyjnego jest pojedyncza komora cylindryczna. Odpylanie wstępne odbywa się wtedy w elemencie cyklonowym znajdującym się poniżej komory filtracyjnej. Od góry komora filtracyjna jest zamknięta płytą sitową w której za pomocą mocowania typu snapring osadza się worki filtracyjne.

Kolejnym rodzajem filtrów pulsacyjnych są filtry pulsacyjne poziome, które charakteryzują się poziomym ułożeniem worków filtracyjnych. Dzięki zmniejszeniu wysokości filtra pulsacyjnego workowego możliwe jest jego zamontowanie w niskich halach i pomieszczeniach. W przestrzeni komory filtrującej znajdują się poziome worki filtracyjne. Nad workami mogą być również zainstalowane osłony, które mają za zadanie ochronę włókniny przed niszczącym działaniem pyłu opadającego z worków w wyniku regeneracji filtra pulsacyjnego.

Komora filtra pulsacyjnego worki filtracyjne

Filtr pulsacyjny

Filtr pulsacyjny to urządzenie niezbędne niemal w każdym zakładzie który ceni sobie bezpieczeństwo i higienę pracy. Korzystając o odpowiednio utrzymanego filtra workowego pulsacyjnego mają Państwo pewność, że produkcja w Państwa zakładzie będzie zoptymalizowana i bezpieczna. Każdy filtr pulsacyjny powinien być odpowiednio konserwowany i regularnie kontrolowany przez wykwalifikowanych serwisantów, aby mieli Państwo pewność, że pracujący w Państwa zakładzie filtr pulsacyjny sprosta wymaganiom procesu filtracyjnego.

Worki do filtra pulsacyjnego na wymiar

Niezależnie od modelu używanego przez Państwa filtra pulsacyjnego firma worki-24.pl wykona zamienniki wyposażone w odpowiednie mocowanie oraz wykonane z materiału filtracyjnego przystosowanego do filtrowanego medium i warunków w jakich pracuje filtr. Oferujemy szeroki zakres worków filtracyjnych i innych elementów zapewniających prawidłowe odpylanie workowe.

Zachęcamy do złożenia zapytania przez formularz kontaktowy.