Do czego służy filtr kartonowy?

Filtr kartonowy Andrea to produkt, który dedykowany jest do wstępnego procesu filtracji substancji rozpylonych w powietrzu. Jego specyficzna budowa oraz wysoka jakość wykonania zapewnia skuteczne zatrzymanie cząstek m.in. lakieru, oraz ułatwia przeprowadzanie kolejnych etapów dokładniejszej filtracji. Harmonijkowa, plisowana budowa dodatkowo znacznie zwiększa jego powierzchnię. Umiejscowione w filtrze kartonowym taśmy ograniczające zapobiegają nadmiernemu rozciągnięciu, co zwiększa skuteczność wychwytywania lakieru oraz wydłuża żywotność produktu.

filtr kartonowy andrea
filtry kartonowe andrea

Działanie filtra Andrea

Wysoka wydajność i wytrzymałość filtra papierowego spowodowana jest przede wszystkim solidnym wykonaniem, na które składają się dwie, połączone ze sobą warstwy mocnego, perforowanego kartonu. Kształt harmonijki wymusza na filtrowanym powietrzu wielokrotne zmiany kierunku, co powoduje skuteczne zatrzymanie się cząstek cięższych od powietrza na ściankach filtra. Oczyszczone powietrze swobodnie wydostaje się i może zostać poddane dalszym etapom filtracji, między innymi przy użyciu materiałów Paint-Stop.

Wszystkie te właściwości pozwalają osiągnąć poziom nawet 99% skuteczność filtracji. Zawartość cząsteczek w jednym metrze kwadratowym filtra plisowanego może osiągnąć aż 18 kilogramów.

Zastosowanie filtrów kartonowych

Produkt marki Andrea używany jest głównie w kabinach lakierniczych. Jego głównym zadaniem jest wtedy przefiltrowanie mgły lakieru i wychwycenie jak największej ilości drobnych cząstek. Filtry kartonowe do lakierni, dzięki swoim właściwościom, ułatwiają kontrolę nad niechcianym rozprzestrzenianiem się lakieru.

Filtr Andrea sprawdza się nie tylko w przypadku dużych kabin stosowanych w serwisach blacharsko-lakierniczych. Równie wysoką skuteczność można osiągnąć przy zamontowaniu filtra kartonowego do ściany lakierniczej.

Tego rodzaju instalacje wykorzystywane są oczywiście nie tylko w branży samochodowej. Równie często papierowe filtry plisowane znaleźć można w przemyśle meblarskim oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wychwycenie lotnych cząstek lakieru lub innych płynów.

Jakość filtrów Andreae

Każdy filtr kartonowy Andreae, który opuszcza produkcję przechodzi szczegółową kontrolę jakości. Ponad 50 letnie doświadczenie w tworzeniu filtrów do lakierni sprawia, że firma Andreae jest najbardziej rozpoznawalnym producentem tego rodzaju produktów, znanym i cenionym na całym świecie. Naszym celem jest dostarczanie Klientom sprawdzonych i wydajnych rozwiązań, dlatego to właśnie oryginalne filtry kartonowe Andreae znajdują się w naszej ofercie.

Filtr kartonowy – rozmiary

Dzięki występowaniu w trzech różnych szerokościach, produkt ten można dobrać do większości kabin i ścian lakierniczych:

  • Filtr kartonowy Andrea 75cm

  • Filtr kartonowy Andrea 90cm

  • Filtr kartonowy Andrea 100cm

Długość wszystkich wariantów waha się pomiędzy 10, a 13 metrów. Łączna powierzchnia kwadratowa w przypadku wszystkich szerokości wynosi 10 metrów kwadratowych.