Serwis szczelności instalacji odciągowej i worków filtrujących

W celu zapewnienia najwyższej jakości filtracji, urządzenia filtrujące działające w przedsiębiorstwach należy regularnie serwisować oraz monitorować, a ich części takie jak worki filtracyjne powinny podlegać regularnym wymianom.

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do jakości powietrza. Normy czystości powietrza szczególnie w dużych zakładach produkcyjnych, które mogą emitować do atmosfery zwiększoną ilość szkodliwych związków są wyjątkowo rygorystyczne. Niestety wykrycie nieszczelności w układzie filtracyjnym jest często nie lada wyzwaniem z uwagi na fakt, że mogą one pojawić się w bardzo wielu miejscach m.in. obudowach, łączeniach, mocowaniach lub samych zużytych workach filtracyjnych. Często nawet niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenie może być przyczyną pojawienia się  nieszczelności, która może być przyczyną zanieczyszczenia układu filtracyjnego.

Proszek fluorescencyjny UV w procesie filtracji

Firma worki-24 od kilku lat specjalizuje się także w badaniu szczelności instalacji za pomocą jednego z najbardziej skutecznych sposobów przeprowadzania tego typu testów – z użyciem fluorescencyjnego proszku UV. Proszek UV dzięki swoim właściwościom i mikro drobinkom wpuszczonych w instalację odpylającą dociera do jej zakamarków ujawniając wszelkie, nawet drobne nieszczelności.

Proszek fluorescencyjny UV jest wprowadzany do filtra, a następnie zbiera się w punktach nieszczelności. Lokalizacja „świecących” punkty sygnalizujących nieszczelność odbywa się przy użyciu lampy UV, pod wpływem, której proszek UV staje się natychmiast widoczny.

proszek uv do badania szczelności worków filtracyjnych

Proszek UV fluorescencyjny do sprawdzania szczelności worków filtrujących

Proszek UV jest jednym z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów zlokalizowania nieszczelności w instalacjach odciągowych. Przeprowadzenie testu, w którym proszek fluorescencyjny jest wtłoczony wewnątrz układu filtracyjnego, pozwala szybko odnaleźć uszkodzenia instalacji, a to właśnie zlokalizowanie problemu jest niezbędne do przeprowadzenia koniecznych napraw serwisowych.

Proszek UV do sprawdzania instalacji odciągowej

Proszek fluorescencyjny oraz testy z jego udziałem mogą być stosowane niemal we wszystkim gałęziach przemysłu.

błędnie zamontowany worek filtracyjny test proszkiem uv
test proszkiem uv poprawnie lub błędnie zamontowanych worków filtracyjnych

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą serwisową. Dzięki dbałości o instalację odciągową możliwe jest ograniczenie przestojów do minimum, a także znaczące obniżenie ryzyka usterek wynikających z nieszczelności układu filtracyjnego.

Sprawdzanie szczelności instalacji filtrującej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do kontaktu za pomocą formularza. Nasz zespół chętnie pomoże w sprawdzeniu czy w wykorzystywanym przez Państwa procesie filtracji możliwe jest wykorzystanie testu szczelności, w którym proszek UV pozwoli na wykrycie wszelkich nieszczelności.